вер 19, 2019
140

Як перевірити роботу реле генератора?

► Як перевірити роботу реле генератора, використовуючи тестери MSG Equipment

Реле-регулятор, попри свій компактний розмір, є одним з найважливіших елементів електричного обладнання. Цей ключовий виконавчий пристрій має перебувати в справному стані.

Принцип роботи та призначення реле

Реле-регулятор керує генератором, підтримуючи на його виході напругу в допустимих межах. Тим самим не допускаючи перевищення максимально допустимої напруги у бортовій мережі авто та на акумуляторі.

Реле-регулятор необхідний для стабілізації напруги в установці. Коли двигун автомобіля працює, вольтаж в електричній системі авто зобов'язаний перебувати на одному рівні. Але колінвал обертається з різною швидкістю й обороти двигуна неоднакові, в результаті генераторний вузол виробляє різну напругу. Потрібно регулювати цей параметр, щоб не було збоїв у роботі електрообладнання.

Ремонт генератора

Ознаки несправності реле

Реле може мати різний вигляд:

  • Реле у вигляді модуля щіткового вузла, використовує його конструкцію як основу;
  • Окремий елемент, встановлюється на корпус на опорному кронштейні.

Реле, в будь-якому вигляді, є нерозбірним елементом. Якщо даний компонент зламається, ремонту він вже не підлягає.

Якщо трапляється відмова реле-регулятора, відбувається недозарядження або перезарядження АКБ.

Брак заряду стає причиною наступних проблем:

  • мотор автомобіля погано заводиться;
  • стартер не може провертати колінчастий вал;
  • автомобіль виявляється повністю знеструмленим.

Наслідком перезаряджання АКБ буває википання електроліту. Виявити цю проблему легко: клеми та корпус покриваються характерним білим нальотом.

Спираючись тільки на зовнішні ознаки, не можна говорити тільки про вихід з ладу реле. Але, при появі вище перелічених симптомів, необхідно провести комплексну діагностику ланцюгів та схеми генератора.

Процес діагностики реле виконується з використанням спеціальних пристроїв. Практика показує, що така перевірка вимагає від майстра мінімальної підготовки. Діагностика проводиться за загальною схемою, а на авто різних марок процес діагностики відрізняється деякими деталями. Діагностику реле проводять спільно з контролем інших ланцюгів генератора, щоб результат перевірки був більш точним.

Професійне обладнання

Зручне, просте у використання, професійне обладнання MSG Equipment встановлюють в спеціалізованих сервісах. Його використання, забезпечує швидку та точну діагностику. Завдяки передовому досвіду, стенди та тестери MSG Equipment мають попит на внутрішньому та зовнішніх ринках. Географія експорту обладнання MSG Equipment включає країни СНД та ЄС.

Тестер MS012 COM перевіряє автомобільні реле з напругою 12В та 24 В. Перевірка проводиться під різним навантаженням. Тестер MS012 COM підходить для перевірки реле з різними терміналами підключення.

Використання тестера завжди актуально, оскільки для поновлення даних, у його конструкції є роз'єм USB. Тестер відрізняється компактними розмірами, сучасним дизайном. Прилад обладнаний вбудованим захистом від короткого замикання.

Тестер MS013 COM тестує роботу реле з напругою 12 В. Прилад проводить діагностику двома методами:

  • тестування реле в зборі з генератором (на авто або на стенді);
  • діагностика реле, знятого з генератора.

Використовуючи даний тестер, можна перевіряти будь-які реле-регулятори.

Компанія MSG Equipment пропонує обладнання для великих СТО та маленьких майстерень. Сучасні, багатофункціональні стенди та тестери – це передові діагностичні пристрої. Використання в роботі обладнання MSG Equipment, значно полегшує та прискорює роботу персоналу СТО.

COMMENTS

Залишити коментар

* Ім'я :
* E-mail: (Не буде опубліковано)
* Коментар :