жов 30, 2020
159

Заміна компресора кондиціонера автомобіля

Особливості заміни компресора кондиціонера автомобіля
 1. Особливості ремонту кліматичної системи автомобіля
 2. Заміна компресора: які роботи виконує майстер
 3. Навіщо потрібно міняти деякі вузли та промивати систему
 4. Установка нового компресора та заправка системи в Master Service
 5. Перший запуск та випробування кондиціонера

 Компресор – основний вузол кліматичної системи автомобіля. Він перекачує холодоагент та нагнітає тиск, достатній для його конденсації.

Водночас, компресор – це вузол, який найчастіше виходить з ладу. Щоб зрозуміти, як відремонтувати компресор, важливо знати, що саме в ньому зламалося та який його технічний стан загалом. Не менше значення має й дотримання технології ремонту.

Фахівці MSG Equipment розробили стенд для діагностики компресорів кондиціонерів MS111 та промивну станцію MS101P. Це обладнання – необхідний мінімум для автосервісу, який ремонтує автокондиціонери. Воно буде корисним при багатьох видах ремонту.

Особливості ремонту кліматичної системи автомобіля

Існує кілька важливих рекомендацій виробників щодо ремонту кліматичних систем. Якщо дотримуватися їх та правильно експлуатувати автокондиціонер, він буде працювати довго та якісно.

1. Слід чітко дотримуватися рекомендованого дозування холодоагенту, масла та УФ-барвника, які заправляються в систему. Наприклад, надлишок олії погіршує теплообмін в конденсорі та випарнику, а при нестачі масла компресор буде відчувати масляне голодування та швидко вийде з ладу.

2. У системі кондиціонування є певні деталі та вузли, які при ремонті потрібно обов'язково замінити – їх не можна використовувати повторно. До таких елементів відносяться, наприклад, алюмінієві трубки.

3. Ні в якому разі не можна використовувати для ремонту будь-які «ремонтні» речовини (наприклад, герметик для усунення витоків).

Розглянемо, як ремонтують кондиціонер автомобіля фахівці СТО Master Service. Несправність – клин циліндро-поршневої групи.

Заміна компресора: які роботи виконує майстер

Якщо заклинило поршні компресора, агрегат змінюють. Щоб замінити компресор, майстер виконує ряд робіт:

 • видаляє з системи холодоагент, частина масла видаляється теж;
 • демонтує несправний компресор, фільтр-осушувач, конденсор, дросельну трубку та ТРВ;
 • підключає промивальне обладнання та промиває систему;
 • сушить систему інертним газом;
 • встановлює дросельну трубку та ТРВ;
 • перевіряє новий компресор на стенді MS111;
 • встановлює новий компресор, конденсор, фільтр-осушувач;
 • проводить вакуумування системи, щоб повністю видалити з неї повітря;
 • заповнює кондиціонер новим холодоагентом та маслом;
 • перевіряє працездатність системи.

Монтуючи елементи системи, майстер обов'язково використовує нові ущільнювачі.

Навіщо потрібно міняти деякі вузли та промивати систему

Якщо з ладу вийшов компресор, недостатньо просто замінити його. Щоб кондиціонер довго та ефективно працював, потрібно промити систему. Навіщо це потрібно?

Коли рухомі деталі компресора зношуються, руйнується тефлоновий захисний шар та металева стружка потрапляє в масло та холодоагент. Щоб видалити стружку, систему промивають. Для цього використовують промивну станцію MS101P. Вона подає різноспрямований пульсуючий потік промивної рідини R141B або ізопропілового спирту. Ці рідини ідеально справляються із завданням, а їх залишки легко видалити з системи після промивання.

Однак в'язку суміш з масла та стружки складно вимити з вузьких місць системи. Вона осідає в каналах конденсора, дросельній трубці та ТРВ, алюмінієвих трубках магістралі, вимити її звідти неможливо. Тому ці елементи обов'язково змінюють при ремонті.

Установка нового компресора та заправка системи

Майстри СТО Master Service обов'язково перевіряють компресор на стенді MS111 перед установкою на автомобіль. Таким чином виключається ймовірність встановити бракований або неякісно відремонтований компресор. А якщо за бажанням клієнта встановлюють неоригінальний компресор, на стенді MS111 його попередньо обкатують.

Як ми вже зазначали вище, безвідмовну роботу компресора забезпечує правильне співвідношення холодоагенту та масла. Наприклад, при вмиканні після тривалої перерви в роботі, це співвідношення не оптимальне.

Після перевірки (обкатки) на стенді MS111 та перед тим, як встановлювати компресор на авто, зливають усе старе масло та заливають 20-30 г нового. Потім за допомогою заправної станції кондиціонер заправляють холодоагентом та доливають необхідну кількість масла. Таким чином створюється правильна пропорція фреону та масла в системі.

Перший запуск та випробування кондиціонера

Останній етап: майстер перевіряє працездатність кліматичної системи на автомобілі. Для цього він:

 • запускає двигун та залишає його працювати на мінімальних обертах;
 • коли температура двигуна досягне робочої величини, включає кондиціонер на мінімальну температуру в салоні. Це змушує працювати компресор з максимальною продуктивністю;
 • встановлює низьку або середню швидкість обдування випарника, тобто дає невелике навантаження на компресор. У такому режимі кондиціонер працює протягом 15-20 хвилин. При цьому відбувається приробітка рухомих вузлів компресора та рівномірне поширення масла по системі.

Після цього система готова до нормальної експлуатації.

COMMENTS

Залишити коментар

* Ім'я :
* E-mail: (Не буде опубліковано)
* Коментар :