чер 1, 2021
41

Калібрування датчика моменту за допомогою MS561 та MS550

Демонтаж та калібрування датчика моменту кермової рейки

Несправність електропідсилювача керма не завжди вимагає заміни кермової рейки. При наявності спеціального обладнання та навичок роботи, її можна відремонтувати. Дуже часто поломки електропідсилювача кермового управління пов'язані з виходом з ладу різних датчиків.

 Наприклад, через особливості конструкції датчиків моменту на кермових рейках в автомобілях Subaru, Honda та Mazda, вони часто виходять з ладу. Через це можуть виникати такі наслідки:

  • присутня різниця в доданому зусиллі при повороті кермового колеса вправо та вліво;
  • при включенні двигуна, кермо самостійно провертається в одну зі сторін на граничний кут.

 При такій несправності, для відновлення працездатності необхідно демонтувати датчик моменту з кермової рейки та розібрати його. Якщо в результаті огляду на рухомих частинах виявляються тільки сліди зносу, датчик моменту можна зібрати та встановити на рейку, а потім відкалібрувати. Якщо є механічне пошкодження, то необхідна заміна датчика моменту на новий, якій також необхідно буде відкалібрувати.

Приєднавши кермову рейку до контролера MS561 через адаптер MS550, ми можемо побачити поточне значення датчика моменту. Залежно від конструкції датчика моменту, можливо відображення одного або двох значень напруги. У разі відображення одного значення (мал. 1) – для калібрування нам потрібно привести це значення близьке до нуля.

 

 Мал. 1

 У разі відображення двох значень (мал. 2) – для калібрування нам потрібно привести ці значення близько відносно один до одного.

 

Мал.2

 Калібрування здійснюється або зміною положення корпусу датчика, або налаштуванням потенціометрів на платі датчика.

  

Мал.3

 Таким чином, за допомогою контролера MS561 та адаптера MS550 нам вдалося швидко відновити працездатність рейки. Ми можемо її відразу перевірити та оцінити якість виконаної роботи.

 Дізнавайтеся більше про обладнання для діагностики і ремонту кермових рейок з ЕПК на сайті MSG Equipment: https://servicems.com.ua/

COMMENTS

Залишити коментар

* Ім'я :
* E-mail: (Не буде опубліковано)
* Коментар :