чер 8, 2021
31

Обладнання для перевірки автомобільних генераторів

Обладнання для перевірки автомобільних генераторів

Об'єктивно оцінити технічний стан генератора автомобіля можна тільки на спеціальному діагностичному стенді. Стенд дозволяє задати навантаження на генератор та подивитися, як він підтримує вихідну напругу та яка величина змінної складової вихідного струму.

Робота генератора має певні особливості: зміна частоти обертання валу призводить до постійної зміни частоти обертання ротора. Таким чином, сила струму, яку генератор може віддати споживачам, безпосередньо залежить від частоти обертання ротора. Це називається струмошвидкісна характеристика генератора (мал. 1).


Малюнок 1. Типова струмошвидкісна характеристика генератора

При виборі струму навантаження під час діагностики слід враховувати струмошвидкісну характеристику агрегату що діагностується. Інакше можна створити навантаження, яке генератор забезпечити не зможе. У характеристиках генератора вказується максимальний струм віддачі, який генератор здатний видати при частоті обертання ротора 6000 об/хв.

Багаторічний досвід в діагностиці генераторів показує, що навантаження в 50-70 А досить для визначення технічного стану генератора. Індикатором можливих несправностей служить величина змінної складової струму. Якщо вона не перевищує 10% від заданого навантаження, то проблем з обмоткою та діодним мостом немає. Подальше збільшення навантаження призводить лише до нагрівання генератора та не сприяє виявленню несправностей.

Лінійка обладнання MSG Equipment для перевірки стартерів та генераторів дозволяє оцінити стан генераторів легкових й вантажних автомобілів, з будь-якими термінами підключення. Всі стенди мають можливість плавно регулювати обороти приводу генератора та струм навантаження:

  • багатофункціональний стенд MS002 COM діагностує генератори 12 В та 24 В з навантаженням до 200 А та 100 А відповідно;
  • компактний настільний стенд MS004 COM діагностує генератори 12 В з навантаженням до 100 А та 24 В – 50 А;
  • стенд MS006 діагностує генератори з номінальною напругою 12/24 В під навантаженням до 50 А;
  • стенд MS005 призначений для комплексної оцінки працездатності генераторів 12, 24 В та (48 В), в тому числі генераторів з вакуумним насосом з навантаженням до 300 А (режим 12 В) та кислотно-свинцевих автомобільних акумуляторів;

Більше інформації про обладнання MSG Equipment на нашому сайті https://servicems.com.ua/

COMMENTS

Залишити коментар

* Ім'я :
* E-mail: (Не буде опубліковано)
* Коментар :